Почина актьорът Робърт Харди от сагата "Хари Потър"

Лица

Британският актьор Робърт Харди, който създаде образа на министъра на   магията Корнелиус Фъдж в сагата „Хари Потър“ почина на 91-годишна възраст, съобщи Асошиейтед прес.

Той имаше дълъг живот и създаде огромна 70-годишна кариера в театъра, в телевизията и в киното, заяви семейството му. „Татко ще бъде помнен като изтънчен лингвист, прекрасен художник, любител на музиката и литературата“, се казва в съобщението за смъртта му.

Харди е камандор на ордена на Британската империя. Роден е през 1925 г. и започва кино кариерата си през 1955 г. с филма „Отело“. За ролята на британския премиер Уинстън Чърчил във филма „Уинстън Чърчил: глухи години“ (1981)  получава наградата БАФТА.

През 1998 г. се снима във филма на Никита Михалков „Сибирският бръснар“. Последната му роля е в „Малката Дорит“ (2008).

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Дубай премахна минималния праг за инвестиции в недвижими имоти срещу разрешително за пребиваване в ОАЕ
Не можете да бъдете ефективни лидери, ако не сте любопитни
Рекорд: 26 български плажа и 6 пристанища със знак за качество "Син флаг" за новия сезон
Reuters: САЩ ще закрият мисията за наблюдение на примирието в Газа
Спрете да гоните "вайръл" победи!
На днешната дата, 3 май. Рождениците днес