Най-добрите места по света да видите пролетното разлистване

Ванкувър, Британска Колумбия - В града растат над 130 хил. черешови дървета, което е достатъчен повод в града да се провежда годишен фестивал на цъфтящите череши. Събитието включва редица забавни дейности като хайку състезания, музика на живо и

Пролетта е почти тук, което означава, че сезонът на цъфтящите дръвчета скоро ще настъпи, пише Insider.

Според географското си местоположение, дръвчетата по света се обсипват в цветове между средата на март и средата на април. Освен че разнасят благоуханен аромат, те са и великолепна гледка за окото и наслада за душата. 

Сред най-популярните места за наблюдаване на тази естествена пролетна фиеста от цветове са места като Вашингтон (САЩ) и Япония. В Япония сезонът на цъфтящите череши привлича към великолепните паркове не само жителите на страната, но и милиони посетители от цял свят, които иската да се потопят макар и за кратко във вълшебството на природата. 

Има обаче безброй кътчета по света, които избуяват в снежно бели или нежно розови цветове през пролетта. От Ванкувър (Британска Колумбия) до испанската долина Херте, ето 21 от най-добрите места в света, на които да се насладите на цъфтящите дръвчета.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Генералният секретар на НАТО отхвърля идеята за отделяне на ЕС от САЩ в сферата на отбрана
Последната сделка на Nvidia има една единствена цел – запазване на доминацията в AI
„Лучена стратегия“ или как да печелите клиенти със съдържание
На днешната дата, 28 декември. Рождениците днес
Дронове нарушиха дейността на летището в германския град Хановер
Европа е на кръстопът между AI амбициите и целите за климата
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Русия удължава временната забрана за износ на бензин до края на февруари