Четирима българи закопчани на о.Бали докато източват банкомат

Общество

Четирима българи са задържани за кражба на данни от банкомати и източване на пари от банковите сметки на жертвите си на индонезийския о-в Бали, съобщава в. „Джакарта пост“.

Арестуваните са идентифицирани като Калоян Спасов (38 г.), Любомир Богданов (33 г.), Николай Динев (39 г.) и Валентин Галчев (31 г.)

Те са арестувани в момент, в който теглели пари от банкомат. Установена е и "техниката" на източване - заподозрените слагали скрита камера в банкомати, за да запише ПИН кодовете. Ползвали и фалшива клавиатура, която поставяли върху истинската.

Заплашени са от над 5-годишни присъди затвор.

Според органите на реда е възможно четиримата да са свързани с предишен арест. По-рано тази година полицията задържа други петима българи на о-в Бали за сходно престъпление. „Те са от един и същи синдикат. Разследването продължава“, съобщиха местните власти. 

  

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
The New York Times: Пентагонът не е получавал заповед за подготовка на военна операция в Гренландия
Президентът с първи пост след оставката: Готови сме, можем и ще успеем!
Тръмп се отказа от новите мита и обяви, че се обсъжда „рамката на бъдещо споразумение“ за Гренландия
Времето: В Южна и Източна България все още с валежи от дъжд
Защо се чувстваме толкова добре, когато разберем за отменена среща?
На днешната дата, 22 януари. Рождениците днес
Шефът на Ryanair благодари на Илон Мъск за ръста в продажбите след онлайн спора между двамата