Допълнителни финанси ще има за общинските болници

Допълнителни финанси ще има за общинските болници

За следващата година ще има допълнителен финансов ресурс за спешните отделения, за отделенията за психичноболни пациенти, за отделенията за специфични и неспецифични белодробни болести, за отделенията за лечение на коронавирусна инфекция. Това каза пред журналисти министърът на здравеопазването Костадин Ангелов, който присъства на откриването на учебната година в Медицински университет - София. По думите му ще бъде разпределен и допълнителен фиансов ресурс, насочен специално към общинските болници, информира БТА. 

Продължават разговорите с министъра на финансите и търсим устойчивост на всички онези увеличения на трудовите възнаграждения на служителите, които бяха на първа лини и тя ще бъде осигурена, допълни той. По думите му работещете на първа линия ще получават бонуси докато има извънредна епидемична обстановка.

Министър Ангелов увери, че ежедневно се проследяват данните от Единния информационен портал за разпространението на COVID-19 и засега не се налага промяна в противоепидемичните мерки, които действат на територията на България.

"Здравната ситема е обезпечена с достатъчно легла и медици. За последните дни заетостта на болничните легла за лечение на пациенти с коронавирусна инфекция е увеличена от 10 на сто на 11 на сто, а в интензивните отделения - от 4 на 4.8 на сто", посочи министър Ангелов.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Британският вътрешен министър Шабана Махмуд обяви радикални реформи в системата за убежище, вдъхновени от Дания
На днешната дата, 16 ноември. Имен ден празнува Матей
Защо „перфектно“ често е враг на „добро“?
21-годишно проучване свързва пародонтозата и кариесите с повишен риск от инсулт
Слънце и високи температури в края на уикенда
Останете близо до потенциалните клиенти въпреки тенденцията за дигитален детокс
Зеленски обяви смени в ръководствата на ключови енергийни компании
Плаващо устройство превръща дъждовните капки в електричество