Експерт: В 7-ми клас ще има анкетно проучване, а не изпит по пътна безопасност

Общество

„Учениците в 7-ми клас няма да полагат изпит по пътна безопасност. Говорим за анкетно проучване, тест, който да се случи в рамките на първия срок на учебната година. Ние сме наясно, че децата са изключително натоварени и заети“, това заяви в ефира на bTV председателят на Държавната агенция „Безопасност на движението по пътищата” Малина Крумова.

Новите предложения са част от цялостна концепция, която да създаде общество, запознато с безопасността на движението и да създаде възпитани участници в него. Сред предлаганите нововъведения са още да се увеличат часовете по кормуване на кандидат-шофьорите, както и тези в тъмната част на денонощието и на оживен булевард.

По думите на Малина Крумова, безопасността на движението е обща отговорност за всички, уточнявайки че и сега има утвърдена програма за преподаване на пътна безопасност от 1-ви до 12-и клас.

„Безопасността по пътищата може да бъде интегрирана в задачи, за да бъдат разбрани от учениците”, добави Крумова. Засега, обаче, е рано да се говори дали тази анкета за пътна безопасност ще се превърне в учебен предмет.  

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Времето: Ветровито със следобедни валежи
ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Футболен хазартен спекулант загуби 1 млн. долара след залог за Испания в мача с Кабо Верде на Световното