Фармацевтичният съюз заведе колективен иск срещу кабинета и парламента

Фармацевтичният съюз заведе колективен иск срещу кабинета и парламента

Българският фармацевтичен съюз /БФС/ заведе колективен иск срещу Народното събрание и Министерски съвет за дискриминационно отношение към магистър-фармацевтите в пандемията от COVID-19, съобщиха от съсловната организация.

"От началото на здравната криза, породена от разпространението на острото вирусно заболяване коронавирус COVID-19, държавата предостави допълнително възнаграждение, предпазни средства и стимули за работа на други категории медицински специалисти - лекари, дентални лекари, специалисти по здравни грижи.

По необясними причини, въпреки многократните напомняния и становища на БФС, компетентните държавни органи в лицето на Национална здравноосигурителна каса /НЗОК/, Министерски съвет и Народно събрание не са предприели никакви действия за отстраняване на дискриминационното третиране на магистър - фармацевтите", се казва в съобщението.

От съсловната организация информират, че в момента продължават преговорите с НЗОК. Настоящият договор с касата е с давност до края на месеца, а нов все още не е подписан, което поставя в риск реимбурсирането на продуктите за домашно лечение, посочват от БФС.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
На днешната дата, 17 септември. Вяра, Надежда, Любов. Празник на София
Естония започна строителство на мащабни отбранителни съоръжения до границата с Русия
Жителите на София ще могат да следят градския транспорт в реално време
Johnnie Walker си партнира с поп звездата Сабрина Карпентър
Премиерът: Безводието се дължи и на климатични фактори, и на лошо планиране
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Легендата на американското и световно кино Робърт Редфорд почина на 89 г.