Изписват от "Пирогов" още от оцелелите в катастрофата на магистрала "Струма"

Общество

Днес се очаква да бъдат изписани част от оцелелите в катастрофата на "Струма", в която загинаха 45 души, а 7 ранени бяха настанени в болница "Пирогов".

Двама от пострадалите бяха изписани в събота. Става въпрос за 17-годишно момиче и 49-годишен мъж. Те в момента се лекуват в Скопие, съобщи здравният министър Венко Филипче и уточни, че след обстоен преглед ще се прецени дали да бъдат изписани за домашно лечение.

По информация от "Пирогов" четирима пациенти са в Клиниката по изгаряния и пластична хирургия. Последният ранен е в Клиниката по неверохирургия след като е счупил два гръбначни прешлена. 

Македонският министър на външните работи Буяр Османи вчера съобщи, че ще обсъди с близките на загиналите начина, по който те искат да бъде организирано предаването на телата. Той очаква това да се случи до края на тази седмица.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Републиканците в Сената: САЩ харчат по 900 милиона долара на ден за операцията срещу Иран
Протест срещу изкуствения интелект: Над 10 000 писатели от цял свят издадоха книга без текст
Почина служителят, който с показанията си унищожи кариерата на президента Ричард Никсън
Времето: Слънчево с температури до 18 градуса
Meta придобива Moltbook – социална мрежа за разговори между AI ботове
Микромениджмънтът: контрол или липса на доверие?
Обратно към 70-те? Инвеститорите се готвят за завръщане на стагфлацията
Детското здравеопазване: Между липсата на специалисти и дълго чаканата детска болница