Ръст на световните цени на храните за четвърти пореден месец
Световните цени на хранителните стоки вървят нагоре за четвърти пореден месец, стимулирани от силното търсене на пшеница и млечни продукти. Тези данни бяха публикувани в четвъртък от Организацията по прехрана и земеделие на ООН (FAO), предава ТАСС.
Индексът на цените на храните на FAO, който отразява месечните промени в международните цени на основните храни, е средно 134,4 пункта през ноември, което е най-високото ниво от юни 2011 г. Тази стойност е с 1,2% по-висока в сравнение с октомври.
Най-много са поскпънали млечните продукти. Индексът на цените за тази категория стоки се е увеличил с 3,4% спрямо предходния месец. Имаше голямо глобално търсене на внос на масло и мляко на прах, отбелязват експертите на организацията.
Индексът на цените на зърнените култури на FAO през ноември нарасна с 3,1% спрямо октомври, което е с 23,2% спрямо предходната година. Цените на пшеницата достигнаха най-високото си ниво от май 2011 г. Индексът на цените на захарта се повиши с 1,4% през ноември. Индексът на цените на растителните масла намалява с 0.3%, а на месото - с 0.9%.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |Хитлер победи Зелински на първия тур на местните избори във Франция
Любопитно |Иранската футболна федерация се отказа от бойкот на Световното първенство в САЩ
Спорт |Британският регулатор разследва производителя на Photoshop заради таксите за анулиране
Компании |Новите OLED телевизори на Samsung: Вижте разликата, почувствайте интелигентността
Технологии |На днешната дата, 19 март. Имен ден празнуват Дария, Дарин, Дарина и Найден
На днешната дата |Гибелта на „загниващия“ Запад – прогнозата, която се „сбъдва“ вече два века
Свят |Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Компании | Advertorial |Valeo Foods Group придобива българската компания „Престиж-96“ АД
Компании |Европейските авиокомпании предупреждават: по-високите цени на горивата ще се платят от пътниците
Бизнес |Златото поевтинява за седми пореден ден
Финанси |Времето в четвъртък: Облачно с краткотрайни превалявания
Общество |Неизвестна картина на Ел Греко беше открита маскирана под фалшификат във Ватикана
Свят |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.