Здравният министър с извънредна проверка на Летище София

Здравният министър с извънредна проверка на Летище София

Всички пътници, които имат температура над 37 градуса, пристигнали на българските летища, се отклоняват и преминават през медицински прегледи. Това съобщи министърът на здравеопазването Кирил Ананиев, който инспектира работата на термокамерата на Терминал 2 на Летище София. Остават в сила извънредните мерки за сигурност и въведената у нас 4-та степен на опасност заради коронавируса.

„Във Варна от шестимата граждани, които кацнаха от Китай, има един човек с много ниска температура 37,1, но това ни даде основание да го изолираме под наблюдение в университетската болница „Св. Марина“, заяви здравният министър.

По думите му, ако бъде засечен човек със съмнения, че може да е заразен от коронавируса, той незабавно се отвежда към определените от здравното министерство болници. За София това е ВМА, за Варна – болница „Св. Марина“, за Бургас – Областната болница.

„На терминал 1 е монтирана термокамера, която ще се заработи днес. Там температурата на пътниците се измерва дистанционно с така наречените пистолети. В Бургас работим с камера тип „пистолет“, но до петък ще получим камери - една за Варна, една за Бургас и една резервна за София. Организацията на летището е изключително добра – има 10 души от здравното министерство, представители на Граничната полиция, на летищните власти и на Агенция „Митници“. Между тях има координация, всяка една от тези институции знае в какъв момент се намесва в пропускателния процес на пътниците на летището“, увери министърът на здравеопазването.

„Всеки пътник, който има висока температура, ще бъде задържан, за да се установи източникът ѝ. Истанбул, Москва и донякъде Доха са най-критичните дестинации“, каза още здравният министър.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп е разочарован от Путин, днес ще разговаря със Зеленски
Перуанско заведение в столицата Лима оглави класацията „50-те най-добри ресторанта в света“
Времето: Жълт код за високи температури в 18 области
Петролът поевтиня, след като Иран потвърди ангажимента си за неразпространение на ядрени оръжия
Масирано полицейско присъствие по всички пътища в страната ще има днес и в неделя
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Мъск: Време е да пенсионираме МКС и да се съсредоточим върху Марс
Финансовият министър: Данъците няма да се повишават