Здравното министерство с готов план за действие при ръст на случаите на COVID-19

Общество

Следващите месеци, ако има увеличение на случаите на коронавирус, вече имаме алгоритъм и план за действие за осигуряване на болничните легла, апаратура и възможности за лечение. Това заяви в ефира на bTV министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов.  

"В Александровска болница и сега се лекуват пациенти с коронавирус, трябва да свикнем да живеем с него", каза още той. Според него сега системата е по-подготвена, отколкото през пролетта. 

До края на годината са осигурени 107 млн. лева за медиците на първа линия, коментира той по повод отпуснатите допълнителни финансови средства за системата на здравеопазването.

"С 10% ще се увеличат цените на клиничните пътеки. С 10% ще се увеличат и лимитите на болниците. Целта, която преследваме, е да се увеличат основните възнаграждения на персонала на болниците. Най-малко ще се усетят промени в общинските болници, но и там сме увеличили средствата до края на годината", отбеляза здравният министър.

Той уточни, че списъците за медиците, на които се отпускат допълнително средства за борбата с коронавируса, се подават от директорите на болниците. "В болницата в Сливен например са отпуснати по-голяма сума пари отколкото са раздадени, защото не всички са имали контакт със заразени с коронавируса", коментира проф. Ангелов.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Шефът на OpenAI: Изкуственият интелект ще лекува болести, но може да създава и опасни патогени
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно
Скандал с банка и картини: Мексико протестира срещу изпращане на произведения на Фрида Кало и Диего Ривера в Испания
Времето: Облачно, ветровито, а на места и дъждовно
NEXT LEVEL HR 2026: Хора, заплати и резултати: защо повече инвестиции не водят до повече ефективност?
Може ли любопитството да бъде суперсила?
Германия изтегля партиди безалкохолна бира от пазара, защото се превърнала в алкохолна