Жената, изритана от швед: Ще търся парично обезщетение

Жената, изритана от швед: Ще търся парично обезщетение

Ситуацията в България е много трагична. Масата хора, които познавам и с които разговарям, казват, че изобщо не може да разчитаме и да вярваме в институциите.

Така коментира в ефира на "Здравей, България" по Нова телевизия камериерката Диана Петкова издаденото вчера решение на съда шведът, който я изрита в хотел в Слънчев бряг, да бъде глобен с 4500 лв. Прокуратурата настояваше за 3 години лишаване от свобода. 

"В съдебната система и съдената власт има корупция", заяви тя. "За мен истинското възмездие е в парично обезщетение. Ще го търся, нямам друг вариант", подчерта Диана Петкова, като посочи, че не е очаквала друго наказание, заради правосъдието в България. Тя смята, че шведският турист е платил, за да получи по-малка присъда и фактът, че случаят се сдоби с огромна публичност, няма значение нито за него, нито за издалите решението.

Диана Петкова призна, че в момента не работи и си търси работа - като първата й професия на икономист-статистик или като втората - камериерка. Преди да започне работа като камериерка, е била икономист-статистик към НСИ.

Вчера тя коментира пред репортер на Нова телевизия, че при решението се чувства ритната втори път. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Като в "доброто" старо време: Първият "Магазин за хората" дебютира с опашки и празни рафтове
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 декември
Кая Калас: Постигането на сделка за финансиране на Украйна става все по-трудно
Проучване: Украинците не приемат мир на цената на територия и армия
ПП-ДБ смята нов кабинет в този парламент за невъзможен, ГЕРБ-СДС призова президента да участва в изборите
На днешната дата, 15 декември. Имен ден празнува Свобода
Бейби бумъри, Gen X, милениали, Gen Z - съществуват ли те в България?
Съвети от банкерите: Какво да правим при смяната на лева с евро?