Борисов: ГЕРБ е готова да излъчи млади кметове и депутати
ГЕРБ има готовност да избира между младите лица в партията нов кмет на София, нови депутати и нови министри. Това стана ясно по време на среща на членове на политическата формация с нейния лидер, Бойко Борисов, в дома му в Банкя.
Сред присъстващите бяха кметът на Столична община, Йорданка Фандъкова, както и представители от младежката структура на ГЕРБ.
„Искам вие да поемете още две години и половина да направим това, което софиянци очакват от нас“, заяви премиерът в оставка.
„Направихме южни дъги, северни тангенти, булеварди, кръгови, „Лъвов мост“, бул. „Ситняково“, Телевизионната кула, училища, детски градини. Преди 10 години нямаше един работещ шадраван в София, нито една осветена сграда. Направихме много по парковете, по църквите, помагали сме и за джамии, за католическите църкви, за арменската“, допълни той.
Борисов обяви още, че столицата трябва да се превърне в модерен и дигитален град в следващите месеци. „Всичко това трябва да го направите вие“, поясни той. По негова заръка всеки от присъстващите обяви какво ще прави за дигитализацията на София.
Премиерът в оставка отбеляза, че трябва да се наблегне и на развитието на „Витоша“. „Това богатство, наречено „Витоша“, трябва да е отдушникът на града – природата, туризмът, спорта, ските, сноубордът, разходките“, каза той.
Лидерът на ГЕРБ отправи упреци към президента Румен Радев, че се бави във връчването на втория проучвателен мандат на партията „Има такъв народ“. По-рано днес по време на събитие, в което взе участие, държавният глава обяви, че все още не е решил кога да връчи мандата.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Редки ранни рисунки на Мечо Пух ще бъдат продадени за първи път
Любопитно |На фокус следващите седем дни: Уорш, преговори за мир и влошаване на икономическата среда
Икономика |1224 обвиняеми и подсъдими ще гласуват в 25 секции в арестите и затворите в страната
Общество |IATA: Европа може да се сблъска с отмяна на полети през лятото заради недостиг на авиационно гориво
ЕС |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Закъснели, но необходими: Как данъчните облекчения за R&D ще променят българската икономика?
Икономика |Докато трае примирието с Израел: Иран обяви, че отваря напълно Ормузкия проток
Свят |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Значителна облачност над Южна България
България |Откриват нова автобусна линия №95 в София
Общество |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.