Борисов: Щом недоволството се изразява свободно, значи има демокрация

Борисов: Щом недоволството се изразява свободно, значи има демокрация

Недоволни винаги ще има, но щом могат да изразяват недоволството си, значи има демокрация. Tака премиерът Бойко Борисов коментира снощните протести, озаглавени като „Четвърто народно въстание“.

„Сегашните демократи, техните родители ни смазваха. Виц не можеше да се каже срещу бай Тошо. За виц арестуваха. Гледа ли дебата в Щатите колко политически беше, с какви епитети са замерваха. Даже след този дебат се успокоих, че и в България е нормално така да се обиждат хората“, коментира министър-председателят във „Фейсбук“ страницата си.

Той коментира и заплахата от коронавируса с думите, че в бюджета за здраве са дадени с 460 млн. лева повече за догодина, а социалните работници и служителите в РЗИ са получили по 30% увеличение на възнаграждението заради работата си на първа линия.

Борисов потвърди, че София няма да се затваря както испанската столица Мадрид.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бонусът на Дивия запад: Рио де Жанейро дава парични награди на полицаите за убити престъпници
Желязков пред Тръмп: Стратегическото партньорство е ключово за развитието на отношенията ни
Италия ще защитава световната си титла във волейбола срещу България
САЩ ще разсекретят документи за мистериозното изчезване на една от първите жени пилоти
На днешната дата, 28 септември. Рождениците днес
Дронове са забелязани близо до най-голямата военновъздушна база на Дания
Гърция се готви за бури и наводнения заради рязко влошаване на времето
Времето: Значителна облачност с превалявания и лек хлад