Тереза Мей все още ще е премиер на Великобритания при посещението на Тръмп
Британският външен министър Джереми Хънт заяви днес, че Тереза Мей все още ще е премиер на страната, когато президентът на САЩ Доналд Тръмп пристигне на посещение във Великобритания в началото на следващия месец, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
"Тереза Мей ще е премиерът, който ще го посрещне, и с основание", каза Хънт в отговор на журналистически въпрос кой според него ще е премиер в началото на държавната визита на Тръмп на 3-ти юни.
Мей е под силен натиск да обяви дата на оставката си, след като не успя при поредния си опит за прокара споразумение за Брекзит в парламента.
Британският външен министър отказа коментар какво ще обсъжда с премиера на срещата им по-късно днес.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Компаниите Blackstone и CD&R обмислят купуване на производителя на сладолед Magnum
Компании |Инвеститори оценяват разработчика на изкуствен интелект Аnthropic на 900 милиарда долара
Компании |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |На фокус следващата седмица: Несигурността на пазарите се запазва
Икономика |Kioxia отчита рязък скок на печалбите заради бума на изкуствения интелект
Компании |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
България |Бившият капитан на Англия Дейвид Бекъм стана първият спортен милиардер във Великобритания
Свят |Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Любопитно |Европейската комисия води разговори с OpenAI и Anthropic за достъп до AI модели
ЕС |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Кой печели и губи от срещата на върха между САЩ и Китай?
Общество |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.