Даниел Митов нарече Рашков и Кирил Петков "говорители на Божков"

Даниел Митов нарече Рашков и Кирил Петков говорители на Божков

Като опит на управляващите „да спасят падащия си рейтинг и да изместят фокуса от дебата, че не се справят и че цените растат“, определи акцията по задържането на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севдалина Арнаудова, зам.-председателят на ГЕРБ Даниел Митов в предаването "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ.

"Очевидно Петков няма идея как функционира една демокрация и какво е позволено и какво не. При никакви обстоятелства не посягаш към опозицията, ако нямаш много добре подготвени доказателства и процедурно не си си изпипал нещата. Защото когато посегнеш на лидера на опозицията, това вече е репресия и то без никакви основания. Бойко Рашков трябва да е министър на вътрешните работи, а не дишач в нечий врат. Това ли работи Рашков - да се занимава с ГЕРБ и Борисов и да е говорител на Божков, за какъвто се представя и Кирил Петков? Аз се чудех до вчера кой управлява. Добре дошли в държавата на г-н Божков! Това е суровата реалност, и ако Кирил Петков си е позволил да дава нареждане на полицаи кой и къде да бъде арестуван, това не му е работата и той така нарушава закона. Затова трябва да си подаде оставката. Това е единственият изход от тази ситуация." - заяви Митов.

Той определи случилото се като извънредна ситуация, която е нарушила съществуващ консенсус от времето българския преход - властта се предава без насилие, а с опозицията много трябва да се внимава, така че тя да не е репресирана.

"Вчера те се превърнаха в това, срещу което се бореха - използваха репресивния апарат на държавата, за да смачкат опозицията. Правителството си позволи да забърка и европейската прокуратура в тази тяхна каша, за което, аз съм убеден, че Кьовеши и европейската прокуратура нямат идея, че са забъркали името им. Това значи, че на членовете на българското правителство в Брюксел ще се гледа като на дребни шмекери, които опитват да ползват европейски механизми, за да прикрият простотията си.", каза още Митов.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса през 2026 година: Везни, Скорпион, Стрелец, Козирог, Водолей и Риби
Дания настоя за зачитане на териториалната цялост на Гренландия
Медведев: Действията на Тръмп във Венцуела са незаконни, но последователни
Датският премиер призова Тръмп да спре със заплахите срещу Гренландия
Куба съобщава, че 32 кубински офицери са били убити при операцията на САЩ във Венецуела
Времето: Облачно, като на места ще има валежи от дъжд
Мадуро ще се яви пред съд в Ню Йорк. Тръмп не изключва нови удари по Венецуела
Остри реакции в Турция срещу американската операция във Венецуела и залавянето на президента Мадуро и съпругата му