Доналд Тръмп забрани на граждани от седем държави да влизат в САЩ

Доналд Тръмп забрани на граждани от седем държави да влизат в САЩ

Американският президент Доналд Тръмп забрани влизането на сирийски имигранти в страната до второ нареждане, съобщава BBC.

САЩ няма да приемат каквито и да е бежанци за 4 месеца, а на жителите на още 6 предимно мюсюлмански държави ще бъдат забранени даже посещенията от временен характер за три месеца.

Това са част от мерките, с които Белият дом иска „да държи радикалните ислямски терористи извън САЩ”.

„Искаме да приемаме в нашата страна само тези, които биха я подкрепяли и биха обичали истински нашите хора”, заяви Тръмп.

Засегнати в дългосрочен план ще бъдат гражданите на Сирия, Ирак, Иран, Либия, Сомалия, Судан и Йемен.

Като цел за тази година администрацията на Тръмп си поставя приемането на най-много 50 000 бежанци през 2017 г. – двойно по-малко от миналата година. Приоритетно ще се разглеждат молбите на хора, преследвани заради религията си в своята родна страна, но само ако тази религия не е доминираща в нея. В по-ранно свое интервю държавният глава поясни какво явно се има предвид с това изискване – сирийските християни ще имат по-голям шанс за убежище в САЩ. Доналд

Тръмп агитираше за пресичане на притока на мигранти от мюсюлманските страни, но в края на кампанията си изостави тази тема.

Решението му вече като избран президент да изпълни предизборното си обещание предизвика гнева както на опозицията от Демократическата партия, така и на много хуманитарни организации и интелектуалци. Мотивът – поставянето на десетки милиони хора (които са всекидневно застрашени от ислямския тероризъм) под общ знаменател с няколко хиляди екстремисти.


 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 октомври
Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
Пореден случай: Бившият директор на руското издателство "Правда" загина след падане от прозорец
Мощен циклон навлиза в Гърция. У нас се чакат обилни валежи, особено по морето
Над 300 000 души са засегнати от кризата с боклука в столичните райони "Люлин" и "Красно село"