Двете Кореи закриват охранителни постове на общата си граница

ЕС

Южна и Северна Корея решиха да закрият някои от охранителните постове по границата помежду си с цел засилване на взаимното доверие, предаде Франс прес, цитирайки южнокорейския министър на отбраната Сон Йон-моо, съобщава БТА.

Демилитаризираната гранична зона между двете Кореи е, противно на името си, една от най-милитаризираните зони на света, отбелязва агенцията.

Южнокорейският министър на отбраната Сон Йон-моо обяви, че страната му ще изтегли хората си от десетина гранични постове в израз на добра воля.

"Това означава, че ще се изтеглим първоначално от един или два поста, а после - и от повече", каза той в южнокорейския парламент и уточни, че Северна Корея ще направи същото.

"Северът и Югът се съгласиха се изтеглят от постовете, които се намират близо един до друг. Двата, които са разположени най-близо, са на 700 метра разстояние. Ще се изтеглим и от другите, които са на разстояние един от друг, по-малко от километър", добави южнокорейският министър на отбраната.

За момента не е ясно дали постовете ще бъдат премахнати изцяло, отбелязва Франс прес.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Кратка история на автомагистрала „Тракия”