Борис Джонсън: Великобритания ще е най-добър приятел и съюзник на ЕС
Новата търговска сделка ще позволи на Великобритания да се превърне в „най-добър приятел и съюзник“ на Европейския съюз. Това се очаква да обяви днес британският премиер Борис Джонсън от трибуната на парламента, предаде ДПА.
Споразумението за търговия и сътрудничество между ЕС и Великобритания след Брекзит ще бъде обсъдено и гласувано от британските депутати днес, преди официалното му влизане в сила.
В речта си се очаква премиерът да каже на депутатите, че с новия законопроект страната му ще бъде „приятелски съсед – най-добрият приятел и съюзник на ЕС, който ми могъл да работи ръка за ръка, когато нашите ценности и интереси съвпадат, изпълнявайки суверенното желание на британския народ да живее по свои собствени закони, съставени от избрания от тях парламент“.
Джонсън, който бе сред поддръжниците на Брекзит през 2016 г., ще постави подписа си под сделката днес, след като тази сутрин това направиха и председателите на Европейската комисия и Европейския съвет – Урсула фон дер Лайен и Шарл Мишел. Подписаните документи ще бъдат доставени до Обединеното кралство от Кралските въоръжени сили.
До споразумение между Острова и европейската общност се стигна на 24 декември, след продължителни преговори и само седмица преди официалното излизане на Великобритания от Европейския съюз. Една от основните спънки се оказа въпросът за поделянето на риболовните води между двете страни.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ЕС ще подпомогне със 760 млн. евро рибарите, засегнати икономически от конфликта в Близкия изток
ЕС |Над 520 000 души са обявили доходите си в НАП две седмици преди крайния срок
България |Администрацията на Тръмп очаква иранският отбор да пътува до САЩ за Световното първенство
Свят |Естония: НАТО няма да се разпадне, САЩ ще защитят съюзниците си
Свят |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Значителна облачност над Южна България
България |МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
ЕС |tbi bank обяви Армен Матевосян за директор „Данни, AI и монетизация“
Компании |Влезе в сила 10-дневното прекратяване на огъня между Израел и Ливан. Тръмп заяви, че през уикенда може да има среща САЩ-Иран
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.