Габриел ще се бори за силен ресор в следващата Европейска комисия
Водачът на листата на ГЕРБ за евродепутати Мария Габриел се отказа от мястото си в новия Европейски парламент. То ще бъде заето от Лиляна Павлова, докато Габриел ще остане еврокомисар по цифрова икономика и цифрово общество.
„Иска ми се България да се пребори за силен ресор в следващата Европейска комисия, който носи ползи и за нашата страна, и за Европа”. Това заяви в ефира на „Здравей, България” по Нова телевизия Габриел.
„Аз дадох облик на ресор, който почти не съществуваше допреди две години. Срещам много голямо уважение от страна и на колегите, и на кандидатите за председател на ЕК”. Така Габриел обясни защо се надява отново да бъде избрана за еврокомисар. А на настоящия си пост тя ще остане най-рано до 31 октомври, когато би трябвало да приключи мандатът на ЕК.
Габриел обаче допуска, че този процес може да се забави заради големия брой партии, които влизат в новия ЕП.
„Важно е следващият Европарламент да започне да функционира максимално бързо, за да се одобрят бюджетите и да не се получи вакуум”, поясни Габриел.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Съдът в Испания решава дали да отнеме паспорта на съпругата на премиера
Свят |Европейските борси се оцветиха в зелено, докато инвеститорите анализират споразумението между САЩ и Иран*
Финанси |Превенция да смени принудата: Камарата на ЧСИ предлага мерки в полза на гражданите
България |Забравен шедьовър на Ландсир може да бъде продаден за 4 млн. паунда
Любопитно |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Енергетика |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
България |Американски съдия отхвърли иска на Мъск срещу OpenAI за кражба на търговска тайна на xAI
Технологии |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.