Германските социалдемократи изпреварват партията на Меркел за първи път от 10 г.

ЕС

Германската социалдемократическа партия (ГСДП), с председател Зигмар Габриел, изпреварва по популярност партията Християндемократически съюз (ХДС), чийто лидер е канцлерът на страната Ангела Меркел. Това се случва за първи път от 10 години насам, според резултати от проучване на компанията за изследване на общественото мнение DeutschlandTrend, съобщава Politico, цитиран от „Фокус”.

Според допитването ГСДП, която избра бившия председател на Европейския парламент Мартин Шулц за кандидат за канцлерския пост за изборите на 24 септември, би спечелила 32% подкрепа, ако изборите бяха проведени днес. Партията на Меркел би получила 31% от вота на гласоподавателите.

ГСДП, които отчетоха четири процента скок в подкрепата от 2 февруари насам, не са имали такава популярност в изследване на DeutschlandTrend от октомври 2006 г. насам.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5 начина да отключите най-добрите качества в себе си и в хората, които ръководите
На днешната дата, 12 май. Световен ден на медицинските сестри
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
Цитат на деня
„УниКредит за ЦИЕ“ разширява достъпа до финансиране за бизнеса с нов ресурс от €2.6 млрд.
Брюксел увеличава безплатните емисионни квоти за европейската индустрия
Латвийският министър на отбраната подаде оставка след инцидент с украински дронове
Увеличава се рискът от сблъсъци между кораби и китове край бреговете на Южна Африка