Кутев: Прокуратурата се опитва да се меси в работата на изпълнителната власт

Виждаме как след президентската институция Прокуратурата влиза със сила и в МВР, което заплашва да прерасне в открита война на институциите. В период на служебно правителство, когато законодателната власт не работи, виждаме опити Прокуратурата активно да се меси в работата на изпълнителната власт. Това заяви говорителят на Министерски съвет Антон Кутев на брифинг след заседание на служебния кабинет.
Изявлението е във връзка със засилената активност на прокуратурата от последните дни, уточни Кутев. Той изброи случаите, които тревожат служебния кабинет. Новият шеф на антимафиотите Калин Стоянов е бил привикан на разпит два дни след назначението му, новият шеф на ДАНС само ден след като е назначен, а снощи е бил привикан и служителят от ГД "Национална полиция" Ангел Папалезов, изброи правителственият говорител. За Папалезов е имало заповеди за обиск, въпреки че не я обвиняем, а е бил разпитван като свидетел, твърди Кутев.
"Ние подкрепяме всички усилия да се преследват виновните според закона, но сме разтревожени от опита да се сплашват ключови служители на службите за сигурност, както и да се забавят или осуетяват проверки в системата на вътрешните работи. Призоваваме всички институции да проявят разум и да работят единствено за издигане на държавността и правовия ред", каза още Кутев.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
В един уикенд: Филм за Тейлър Суифт и нейн албум едновременно заеха челни места в класациите
Бизнес |Надпреварата за позиция номер 2 в ЕЦБ ще повлияе на търсенето на наследник на Лагард
Финанси |Микропредприятията могат да обменят до 10 000 евро пет дни преди 1-ви януари 2026 г.
Финанси |Какво ще се случи с капиталовия пазар след приемането на еврото?
Финанси |Автомобилният гигант Stellantis инвестира 10 милиарда долара в САЩ
Икономика |Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Техники за успех |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 октомври
Хороскоп |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
На днешната дата |Мощен циклон навлиза в Гърция. У нас се чакат обилни валежи, особено по морето
Свят |Пореден случай: Бившият директор на руското издателство "Правда" загина след падане от прозорец
Общество |Над 300 000 души са засегнати от кризата с боклука в столичните райони "Люлин" и "Красно село"
Политика |

Коментари
Няма въведени кометари.