Министърът на отбраната на Судан застава начело на военния преходен съвет
Министърът на отбраната на Судан Ауад Мохамед Ахмед бин Ауф е положил клетва като председател на новия военен преходен съвет след свалянето на президента Омар ал Башир вчера, съобщи ДПА, като се позова на държавното суданско радио.
Началникът на генералния щаб на армията Камал Абдел Маруф ал-Махи ще бъде заместник-председател на съвета, който, както обявиха военните, ще управлява по време на преходен период от две години. Той е съставен от представители на армията и на силите за сигурност, съобщава БТА.
Демонстранти, които заявяват, че създаването на военен преходен съвет не представлява фактическа промяна на режима, останаха на улиците въпреки обявения комендантски час след 10 ч. вечерта.
Асошиейтед прес съобщава, че през 2007 г. активите в САЩ на водача на преврата, генерал Ауад бин Ауф, са били замразени заради "разпалване на насилие и нарушения на човешките права в Дарфур".
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Лидерите на Южна Корея и Япония се срещат във вторник
Свят |Звезден прах, пленен в антарктическия лед, разказва за пътешествието на Земята през Космоса
Наука и Здраве |Сеул обмисля извънреден арбитраж за предотвратяване на евентуална стачка в „Самсунг“
Бизнес |Консумацията на ориз в Япония достигна най-ниското си ниво от седем години
Икономика |Алекс Сааб е екстрадиран от Венецуела в САЩ
Свят |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Времето: Облачно с валежи, особено силни в североизточните области
България |На днешната дата, 17 май. Ден на българския спорт
На днешната дата |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.