Порошенко обеща да признае резултата от президентските избори в Украйна
Действащият украински президент Петро Порошенко обеща да признае резултатите от балотажа на президентските избори в Украйна на 21 април и да освободи поста, в случай че претърпи поражение, предаде ДПА.
Това ще бъде изборът на украинския народ и аз ще го призная, какъвто и да е той, каза Порошенко вчера на стадион "Олимпийски" в Киев, предава БТА. Порошенко чакаше напразно повече от час съперника си Володимир Зеленски за диспут между двамата на спортното съоръжение. Комикът и фаворит за президентския пост Зеленски беше дал ясно да се разбере още преди това, че не е склонен да се явява на диспут с Порошенко преди петък идната седмица.
Дали ще има диспут между двамата в петък, 19 април, все още не е ясно. Така или иначе, това няма да има особено значение за резултата от изборите, каза пред радио "Ехото на Москва" украинският политолог Вадим Карасьов. Някои от привържениците на Зеленски може и да се разочароват, но това няма да промени кой знае колко крайния резултат, посочи анализаторът.
В раздираната от криза бивша съветска република Зеленски, който е актьор и новак в политиката, спечели първия тур на изборите с резултат от около 30 процента от гласовете и с доста голяма преднина пред Порошенко. Според някои социологически проучвания преди втория тур Порошенко изостава от Зеленски с 20 процента и повече. Според изследване, цитирано от Франс прес, Зеленски ще победи с 61 срещу 39 процента.
На вчерашното събитие на стадион "Олимпийски", на което Порошенко беше сам, той направи изявление и отговаряше на въпроси на журналисти. До него стоеше празното място с името на Зеленски, предаде Асошиейтед прес. Отвън се беше събрало голямо множество, което изслуша чрез предаване на живо какво говори Порошенко вътре на стадиона.
Украинското министерство на вътрешните работи съобщи, че събралите се пред стадион "Олимпийски" са били около 5000, предаде ТАСС.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |TSMC отчита 58% ръст на печалбата, предупреждава за ефекти от войната с Иран
Компании |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Звезди, променени до неузнаваемост
Маркетинг |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |Ердоган загуби вота в Истанбул и Анкара
Политика | Advertorial |Imperia Mobile вече е Upnetix
Бизнес | Advertorial |9 знака, че никога няма да станете богати
Техники за успех | Advertorial |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.