Правителството отдели още 14 млн. лв. за осигуряване на ремдесивир

Общество

Правителството одобри допълнителни разходи по бюджета на Министерството на здравеопазването за 2020 г. в размер до 14 млн. лв. Средствата са предназначени за закупуване на одобрения и в ЕС медикамент ремдесивир за лечение на COVID-19. Допълнителните средства са за своевременно осигуряване на наличности от лекарството в условията на усложнена епидемична обстановка, съобщават от пресслужбата на МС. 

На днешното правителствено заседание беше прието също така и решение за отмяна на предишно решение на правителството, с което се предлага на Народното събрание одобряване на сключените договори за покупко-продажба и доставка на лични предпазни средства, медицински изделия, тестове за диагностика и лекарствени продукти във връзка е пандемията от COVID-19. 

Предмет на направеното предложение са сключени договори, по които изпълнението е започнало, като по всички договори са направени доставки и са извършени плащания. По 10 от договорите задълженията на страните са изпълнени и е извършено окончателно плащане. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
„Вечни химикали“ са открити в 98,8% от изследваните проби човешка кръв
СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Времето: Очаква ни топъл ден с променлива облачност
Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата