Прокурорите избират електронно нов член на Висшия съдебен съвет

Прокурорите избират електронно нов член на Висшия съдебен съвет

1312 държавни обвинители са избрали да гласуват дистанционно по интернет в предстоящия избор на член на Висшия съдебен съвет от квотата на прокурорите.

1531 прокурори могат да участват в насроченото за 19 и 26 септември Общо събрание. Единствен кандидат е Евгени Иванов - прокурор във Военно-апелативна прокуратура, съобщават от ВСС

За пети път изборът на членове на ВСС ще се извърши чрез пряко гласуване като всеки магистрат ще има право да даде своя вот чрез хартиена бюлетина или посредством електронно гласуване чрез интернет.

При заявено електронно гласуване ВСС предоставя на всеки магистрат индивидуален талон, който съдържа информация, известна само на него и номер, чрез който талонът може да се блокира, ако се обяви за загубен. В този случай магистратът може да гласува само чрез хартиена бюлетина. В системата не е предвидена и няма възможност да се проследи кой магистрат как е гласувал. Достъпът до нея е ограничен за мрежи, извън територията на България. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Парламентът прие на първо четене удължителният бюджет за 2026 година
Рекорд: Испания отчете близо 100 млн. туристи през 2025 г. и дебне конкуренцията