Разследват незаконни плащания по време на встъпването в длъжност на Тръмп
Федерални прокурори на Ню Йорк са изискали от комитета за подготовка на встъпването в длъжност на президента Доналд Тръмп да им предостави документи след съобщения, че следователи проверяват дали дарители са получили политически облаги, предадоха Асошиейтед прес и ДПА.
Вестниците "Уолстрийт джърнъл" и "Ню Йорк таймс" цитират адвокат на комитета, че е получена призовка за предоставяне на документи. Прокурорите са поискали всички документи, отнасящи се до дарителите на комитета, както и до дарения, направени от името на чужди граждани, съобщава БТА.
"Уолстрийт джърнъл" съобщи през декември, че се води криминално разследване за дейността на комитета, който е набрал 107 милиона долара за церемонията по встъпването в длъжност на Тръмп през януари 2017 г. "Ню Йорк таймс" писа по същото време, че прокурори проверяват дали граждани на страни от Близкия изток - включително Катар, Саудитска Арабия и Обединените арабски емирства, са правили тайни дарения на комитета в замяна на политическо влияние.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Парламентът прие на първо четене изтеглянето на нов дълг от 3,8 млрд. евро
България |Горещините вече са новото нормално, предупреждава службата „Коперник“
ЕС |Спад на фондовите борси в Европа*
Финанси |Прокурорската колегия на ВСС ще пита следователите кой иска да оглави Националното следствие
България |Абровски: Разработваме нови национални стандарти за производство на храни
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Времето: Слънчево, топло и ветровито
България |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Ройтерс: Пет държави в ЕС предлагат да се ограничат правата на бъдещи членки
ЕС |Петролът леко поевтинява въпреки новата ескалация на напрежението между САЩ и Иран
Енергетика |Радев: Слагаме край на предоставянето на въоръжение от българската армия за Украйна
България |Радев: Нито едно евро, нито цент, няма да бъдат отнети от българския пенсионер
България |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.