Солени глоби за работодателите в Гърция, ако наемат служител без трудов договор

ЕС

Сериозни санкции заплашват некоректните работодатели в Гърция, които наемат работници без трудови договори.

Целта на по-солените глоби е да се ограничи порочната практика на експлоатация на работещите в южната ни съседка и да се защитят правата им. Властите приканват и чужденците на сезонна работа, сред които има много българи, да защитят правата си с договор, информира БНР.

За да се защитят правата на работещите гърци, както и на чужденците, правителството прилага мерки в две насоки. Ще се правят засилени проверки на трудови договори за всички служители. Глобата за всеки работник, нает без договор, вече е 10 500 евро. Предвижда се също и отнемане на лиценза на собственика.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на електроенергията за бизнеса скача с над 43%
Доналд Тръмп ще отбележи 80-ия си юбилей с турнир по ММА в Белия дом
Политически обрат в Румъния: кандидатът за премиер върна мандата
Министър Илин Димитров: България е на последно място в ЕС по ръст на чуждестранни туристи според Евростат
Британските въоръжени сили са прехванали кораб от руския сенчест флот в Ламанша
Референдум в Швейцария може да постави под въпрос свободното движение с ЕС
Кибератака прекъсна временно електронните банкови услуги в Иран
Зеленски: Украйна е готова да отвори шест клъстера от преговорите за членство в ЕС