Визита на Тръмп във Великобритания няма да прилича на нито едно друго посещение на американски президент в историята
Започващата днес държавна визита на президента Тръмп във Великобритания не прилича на нито едно друго посещение на американски президент в историята на отношенията между двете страни, пише за вестник "Таймс" бившият британски посланик в Съединените щати Кристофър Майър. Още преди посещението му да започне, Тръмп, в интервюта за вестници, се потопи в британската политика, заемайки възможно най-твърдата позиция по Брекзит, като подкрепи Борис Джонсън за приемник на Тереза Мей на лидерското място в Консервативната партия и препоръча Найджъл Фараж да стане част от екипа за преговори по Брекзит, отбелязва Майър. Тръмп наруши едно от най-свещените правила на дипломацията, а именно, че държавният глава не бива да се меси във вътрешните работи на страната, която посещава, изтъква бившият посланик в САЩ.
Ден, след като изрази мнението си, че Борис Джонсън ще бъде много добър премиер, Доналд Тръмп предложи Найджъл Фараж да бъде ангажиран с преговорния процес за Брекзит. През следващите три дни е напълно възможно американският президент да каже още много неща за британската политика, пише вестник "Индипендънт". Наистина, почти немислимо е Тръмп да успее да се възпре: той все пак, за добро или за лошо, не е човек, който спазва дипломатическия протокол. Успехът на Тръмп при мобилизирането на електората му е толкова голям, че във Великобритания има много политици (основно в десния политически спектър), на които им се иска да бъдат асоциирани с него, изтъква британското издание.
Започващата днес визита на Доналд Тръмп във Великобритания ще бъде белязана от недоволството, провокирано от изказването на американския посланик във Великобритания, че британската национална здравна система трябва да бъде на масата за преговори при договарянето на бъдещите търговски отношения, пише вестник "Гардиън". Твърди се, че американското правителство вижда в посещението удобен момент за промяна на облика на търговските отношения (между Лондон и Вашингтон), посочва британският всекидневник.
Президентът Доналд Тръмп се гордее със способностите си да създава големи проблеми, но не е ясно какви още неприятности може да причини в една страна, която и без това е сполетяна от сътресения, разделения и огромна умора, причинена от дългия дебат за излизането от Европейския съюз, пише вестник "Ню Йорк таймс" във връзка с посещението на Тръмп във Великобритания. Въпреки това склонността на президента на САЩ към безцеремонно изказване на мнения и даване на непоискани съвети ще заеме също толкова централно място в заглавията на вестниците, колкото и церемониалните елементи на визитата, отбелязва американското издание.
Великобритания не проявява голяма охота да е домакин на Доналд Тръмп, пише вестник "Вашингтон пост". Съществува усещането, че британските власти проявяват не много голям ентусиазъм по повод държавното посещение на Тръмп, отбелязва американският всекидневник. "Вашингтон пост" изтъква, че част от традиционните елементи на подобна визита няма да се състоят, като например преспиването в Бъкингамския дворец, приветствието от монарха на парада на конната гвардия и процесията със златна каляска по пътя от Бъкингамския дворец до Уайтхол. Тръмп няма да държи и реч пред британските депутати в двореца Уестминстър, както са правели президентите преди него, отбелязва "Вашингтон пост".
По материали на БТА
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |TSMC отчита 58% ръст на печалбата, предупреждава за ефекти от войната с Иран
Компании |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Звезди, променени до неузнаваемост
Маркетинг |TSMC отчита 58% ръст на печалбата, предупреждава за ефекти от войната с Иран
Компании |Цитат на деня
Цитат на деня |9 знака, че никога няма да станете богати
Техники за успех | Advertorial |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.