Тошко Йорданов: Ще представим проектоправителството в парламента
Ще представим състава на проектоправителството в парламента. Това заяви пред журналисти заместник-председателят на „Има такъв народ“ Тошко Йорданов, след като президентът Румен Радев връчи на партията мандат за съставяне на кабинет
„Осъзнавайки цялата си отговорност бяхме горе при президента, където нашият кандидат за премиер г-н Николов взе мандата. Той е доктор по философия на правото, политиката и икономиката. Владее три езика, просто го вмятам като закачка“, заяви Йорданов, представяйки кандидата за министър-председател на ИТН Пламен Николов.
„Имаме 5 първи приоритета – те са тези, които през цялото време, в цялата страна сме заявявали – първият е Планът за възстановяване и устойчивост, вторият – предстояща COVID криза имаме, с която трябва да се справим на първо място, не ни се иска да изпадаме в същата ситуация. След това – пенсиите, искаме да преизчислим всичко така, както трябва да се направи“, каза той.
Като приоритети изтъкна още промените в изборната система. „Мажоритарният вот остана на дневен ред, трябва да направим всичко необходимо така, както сме го замислили“. На фокус ще бъде и съдебната реформа. Тази вечер Николов ще участва в предаването „Панорама“ по БНТ.
По повод това кога е получил предложение от „Има такъв народ“ да бъде кандидат за министър-председател отбеляза, че това се е случило „когато беше необходимо, в конституционния срок“.
„Пламен Николов посочи приоритетите, които са важни пред този кабинет и ред нашата партия. Огромна част от тях са заявени като приоритети на „Демократична България“ и на „Изправи се БГ! Ние идваме!“, дори някои от тях и на БСП. Така че ние в парламента предполагаме и се надяваме да получим подкрепа за тези приоритети“, заяви зам-.председателят на ИТН Тошко Йорданов.
Той добави, че държат много на подкрепата на ДБ и „Изправи се БГ! Ние идваме!“.
„Ще видим какво ще се случи в парламента. Те са свободни партии. Ако припознават тези приоритети, които твърдят, че са и техни приоритети, ще гласуват за този кабинет“, каза още Йорданов.
„Ако този кабинет мине и той започне да изпълнява тези приоритети и ако междувременно някоя политическа сила, от които най-много държим на подкрепа, ще приемем, че подкрепата е приключили и тогава, тъй като за нас властта не е на всяка цена, ще предоставим възможността някой друг да управлява“, добави Йорданов.
На излизане от сградата на президентството от „Има такъв народ“ бяха посрещнати от протестиращи, които вървяха с тях в продължение на няколко минути до сградата на Народното събрание. Членовете на партията вървяха обградени от полицаи.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Президентът на FIFA посети съблекалнята на Иран и подкрепи играчите
Спорт |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |"Уникредит Булбанк" и Банка ДСК държат най-много от парите на държавните институции
България | Advertorial |Русия пуска свой колайдер
Свят | Advertorial |Коренна промяна на валутния пазар
Финанси | Advertorial |Цитат на деня
Цитат на деня |Samsung създаде микро карта с памет от 256 GB
Технологии |Кометата Джонсън се приближава до Земята
Вселена | Advertorial |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.