Тръмп губи подкрепата на републиканците за високите мита
В небивала публична конфронтация председателят на Камарата на представителите, републиканецът Пол Райън, както и други негови съпартийци призоваха президента на САЩ Доналд Тръмп да се откаже от обявеното въвеждане на вносни мита, които според тях могат да разпалят опасна търговска война, съобщи Асошиейтед прес.
Тръмп обаче отговори лаконично: "Не се отказваме!".
Президентът уточни, че съседните Канада и Мексико няма да бъдат изключени от плановете му за специални вносни мита върху стоманените и алуминиевите изделия. Той обаче запази възможността да изключи дългогодишните съюзници, ако те се съгласят на по-изгодни условия за САЩ при преговорите за преразглеждане на Северноамериканското споразумение за свободна търговия (НАФТА).
„Имахме много лошо споразумение с Мексико, имахме много лошо споразумение с Канада. То се нарича НАФТА.”, заяви Тръмп.
Тръмп говори малко след като говорителка на Райън, който е съюзник на Тръмп, каза, че председателят на Камарата на представителите е изключително обезпокоен, че предложените мита ще предизвикат търговска война и призова Белия дом да се откаже от този план.
Републиканците от комисията за финансиране и инвестиции в Камарата на представителите разпространиха писмо, което се противопоставя на плана на Тръмп, а лидерите на републиканците в Конгреса намекнаха, че може да се опитат да попречат на митата, ако президентът продължи да настоява да изпълни плана си.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Борисов: Изборите решават кой да е първи, но преговорите ще решат кой ще управлява
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Български велосипед сред отличниците за дизайн и иновации на конкурса Red Dot
Бизнес |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Пликове с пари открити в кабинета на шефа на Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |Над 10 арестувани при акция на ГДБОП във Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |Проучване: Компаниите с повече жени лидери имат по-високи приходи
Управление | Advertorial |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.