Тръмп може да бъде разпитан за "руската връзка" в избирането му

ЕС

Белият дом отказа да коментира информацията, че Доналд Тръмп може скоро да бъде призован за разпит от специалния прокурор Робърт Мълър по разследването на евентуалната руска намеса в американските президентски избори миналата година.

Мълър, бивш директор на ФБР от 2001 до 2013 г., вече обвини за „руската връзка“ няколко близки на Тръмп, сред които ген. Майкъл Флин, бившият му съветник по национална сигурност.  

Флин се призна за виновен, че е излъгал ФБР и прие да сътрудничи на разследването.

„Вашингтон пост“ съобщи, че екипът на прокурора може да разпита и самия президент през близките седмици и че условията – къде, кога и как, са обект на интензивни обсъждания на двете страни.

Според неназовани източници адвокатите на президента се опитват по всякакъв начин да предотвратят личната среща на Тръмп със специалния прокурор. Експерти отбелязват, че следователите отделят голямо внимание на поведението на хората по време на разпита – на жестовете, тона, мимиката.

Една от възможностите е президентът да отговори писмено на някои от въпросите на разследването.

Тръмп упорито отрича предполагаемото „тайно споразумение“ между неговия екип и Кремъл и твърди, че това е „лов на вещици“ срещу него. Освен сътрудничеството с Москва, Мълър се опитва да установи дали президентът е виновен за възпрепятстване на правосъдието. Разследват се обстоятелствата около уволнението на директора на ФБР Джеймс Коми през май миналата година. Според коми, който свидетелства под клетва пред Сената, президентът лично е поискал от него да прекрати разследването срещу Флин.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
САЩ и Иран си размениха удари, петролът отново поскъпна
Преживяване, което клиентите ще запомнят
Времето: Слънчево и горещо
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)