Тръмп може да поднови публичните си прояви още утре

ЕС

Президентът е завърши курса си на лечение от коронавируса, откакто се е върна в Белия дом. Той е в стабилно състояние и би могъл да се върне към публичните си ангажименти още в събота. Това заяви лекарят на американския президент Доналд Тръмп Шон Конли, цитиран от Ройтерс.

Събота ще е десетият ден, откакто в четвъртък беше поставена диагнозата, и въз основа на траекторията на разширената диагностика, която извършва екипът, смятам, че тогава президентът би могъл да се върне към публичните си дейности без риск, каза лекарят в кратко становище, разпространено от Белия дом и цитирано от Франс прес.

Конли отбеляза, че Тръмп е реагирал изключително добре на лечението и откакто се е върнал от болницата, изследванията му са стабилни и не показват никакъв признак болестта да прогресира.

Междувременно предизборният щаб на Тръмп заяви, че е готов да се отложи предстоящият втори кандидатпрезидентски дебат с една седмица, но държи да има и трети, предаде БТА.

Екипът на Тръмп изглежда приема предложението от щаба на кандидата на демократите за президент на САЩ Джо Байдън дебатът да бъде отложен за 22 октомври, но настоява третият предвиден дебат да бъде отложен за 29 октомври, сиреч броени дни преди изборите на 3 ноември.

Американците заслужават да чуят директно и двамата президентски кандидати на тези две дати - 22 и 29 октомври, заяви мениджърът на кампанията на Тръмп Бил Степиън, като обвини медиите, че се опитват "да скрият"Байдън, предаде ДПА

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Франция ще строи шест нови АЕЦ
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света