Тръмп отмени митата върху вноса на стомана и алуминий от Канада и Мексико

Тръмп отмени митата върху вноса на стомана и алуминий от Канада и Мексико

Президентът на САЩ Доналд Тръмп подписа два указа за отмяна на митата върху стоманата и алуминия от Канада и Мексико, съобщи ТАСС.

„Установих, че вносът на алуминий от Канада и Мексико вече няма да заплашва да навреди на националната сигурност (на САЩ)”, отбеляза Тръмп.

В съответствие с тези констатации, той е "решил да изключи Канада и Мексико" от списъка на страните, за които се прилагат вносни мита. Аналогичен документ е публикуван и за премахването на митата върху вноса на стомана от тези две страни.

През март 2018 година САЩ започнаха да въвеждат мита върху вноса на стомана и алуминий, предоставяйки отсрочка за редица страни. От 1 юни миналата година влязоха в сила ограничителни мерки за Канада, Мексико и ЕС. Администрацията на Тръмп обоснова решението си за митата за канадските и мексиканските метали с необходимостта от гарантиране на националната сигурност, припомня ТАСС.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп обеща САЩ да предприемат „много решителни действия“, ако Иран екзекутира протестиращи
Проучване поставя под съмнение потенциала за живот на една от луните на Юпитер
Дейността, която ще помогне на мозъка ви да остане млад
Очаква ни временно затопляне в сряда и четвъртък
БНБ към търговците: Не приемайте надраскани евробанкноти
На днешната дата, 14 януари. Рождениците днес
Бизнес перспективи: Събитията около Гренландия и Венецуела подхранват отбранителна „мегатенденция“ в Европа
Какво ще направи Европа? Обемът на търговията в рамките на ЕС спадна за първи път от близо десетилетие