Тръмп срещу медиите: Кеч
Американският президент Доналд Тръмп ожесточи войната си с медиите с нова порция туитове в социалната мрежа. Последният му статус в Тwitter обаче предизвика протести и нови призиви за импийчмънт. Тръмп публикува видео, в което се появява на кеч ринга и започва да бие CNN.
Оригиналното видео е от 2007 г., когато Доналд Тръм наистина бие шефа на световната федерация по кеч Винс Макмеън. В сегашния клип лицето на Макмеън се заменено с логото на CNN.
Накрая на видеото в долния десен ъгъл на екрана се появява логото на CNN, но С е заменено с F (Fraud News Network) - мошеническа новинарска мрежа, хаштаг, който Тръмп използва.
CNN отговориха на видеото на Тръмп: „Това е печален ден, когато президентът на САЩ поощрява насилието срещу журналисти“, заяви представител на телевизията, цитиран от Асошиейтед прес.
Журналистът коментира, че действията на президента приличат на поведението на пубертет и са недостойни за държавен глава. „Ние ще продължим да си вършим работата, той трябва да започне да върши своята“, се казва в съобщението на CNN.
Преди да пусне побойническия клип Тръмп вче беше предложил CNN да си смени името на FNN. Избухването му е поредното във войната с медиите, които Тръмп обвинява, че разпространяват фалшиви новини, в частност за връзките на щаба му с Русия.
Още при встъпването в длъжност на Тръмп екипът му въведе понятието „алтернативни факти“, с които нарича своите твърдения, които се разминават с фактите, публикувани от медиите.
Пред да атакува CNN, Тръмп нападна двамата водещи на програмата Morning Joe на MSNBC Мика Бжежински и Джо Скарбъро. И демократи, но и републиканци осъдиха туит-войната на президента.
В петък „Ню Йорк пост“ публикува редакционна статия за президентските туитове, която съдържаше само три думи: „Спрете. Просто спрете“.
Вчера в Лос Анджелис отново стотици хора излязоха на „Импийчмънт марш“ срещу Тръмп и се стигна до сблъсъци с негови привърженици.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Петролът поскъпва с 5% заради подновеното напрежение между САЩ и Иран
Енергетика |Фон дер Лайен призова за бързи реформи в Унгария, за да бъдат освободени замразени средства за страната
ЕС |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.