Тръмп за нападението срещу танкерите в Оманския залив: Иран го е направил
Американският президент Доналд Тръмп нарече днес Иран "страна на терора" и добави, че отговорността на Иран за нападенията срещу танкерите в Оманския залив е била "разобличена" от САЩ, предаде Асошиейтед прес.
"Иран го е направил!", заяви във връзка с вчерашните атаки Тръмп в интервю за телевизия "Фокс нюз". Той се позова на видео, за което се твърди, че показва как ирански плавателен съд премахва от единия от танкерите нещо, което според САЩ е неексплодирала мина.
Иран отрече да има участие в атаките, предаде БТА.
Тръмп не спомена за някакви евентуални нови ответни мерки на САЩ и същевременно заяви, че Вашингтон е бил "много твърд със санкциите". "Казано им беше по много категоричен начин, че искаме да се върнат обратно на масата (на преговорите)", каза президентът.
Тръмп освен това предупреди Иран да не затваря стратегическия Ормузки проток и подчерта, че ако той бъде затворен, това няма да е за дълго.
На въпрос какво смята да направи по отношение на Техеран и за да предотврати повторение на подобни случаи, Тръмп отговори: "Ще видим", предаде Ройтерс.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |TSMC отчита 58% ръст на печалбата, предупреждава за ефекти от войната с Иран
Компании |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |Звезди, променени до неузнаваемост
Маркетинг |Ердоган загуби вота в Истанбул и Анкара
Политика | Advertorial |9 знака, че никога няма да станете богати
Техники за успех | Advertorial |Imperia Mobile вече е Upnetix
Бизнес | Advertorial |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.