„Строително оборудване“ e „Експортьор на годината” за 2015 г.
Сайтът на успелите в експортния бизнес exporter.bg връчи за четвърта поредна година наградите „Експортьор на годината”. Класациите обхващат фирми от малкия и среден бизнес, защото за сайта е национална кауза, те да бъдат подкрепени.
„По данни на Националния статистически институт през 2015 г. предприятията в България са изнесли стоки за 44,949 млрд. лв., като 45,4 % от тях идват от експорта на фирмите от малкия и средния бизнес. Това каза при откриването на церемонията по връчването на наградите „Експортьор на годината” 2015 Димитър Дженев, главен редактор на exporter.bg.
Голямата награда за Най-големи приходи от експорт през 2015 г. спечели фирма „Строително оборудване” ЕООД. Стен Верерстратен, управител на компанията получи ценния приз от Любен Петров, заместник- министър на икономиката. За четвърта поредна година Министерството на икономиката бе партньор на събитието.
Наградата за Най-динамично развиваща се компания в експорта за 2015 г. отиде при фирма „Рубелла Бюти” АД. Любен Петров, заместник- министър на икономиката връчи наградата на Светослав Узунов, търговски директор на Рубелла Бюти АД.
Големият приз - за Завоюване на нови пазари през 2015 г., бе спечелен от фирма „Гопет Транс” ЕООД. Рая Рендакова, рьководител на тьрговския отдел на компанията получи ценния приз от Франк Янсен, изпълнителен директор на СИБАНК и Кънтри финансов мениджър на Кей Би Си за България. За втора поредна година СИБАНК бе генерален спонсор на връчването на наградите „Експортьор на годината”.
За втори път тази година exporter.bg даде награда „Експортьор на годината“ за Устойчивост на развитие. Носител на приза стана фирма „Дионисомарбле-България” EООД. Собственикът на компанията Василиос Красулис получи кристалния плакет от Любен Петров, заместник- министър на икономиката.
Тази година за трети път бе връчена специална награда За рестарт. Тя е за фирма „Бритос” ЕООД, постигнала изключителни успехи в експорта и възродила традициите на България в областта на хранително-вкусовата промишленост. Христо Попов, управител на компанията, получи наградата от Йоран Свенсон, президент на Скандинавската камара в България и почетен консул на Швеция у нас.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
По 335 евро ще получат за изборите председателите на СИК извън страната
България |Орбан блокира финансирането на Украйна, Вашингтон не го счита за свой проблем
Свят |Жената, която обвини актьора Бил Козби в изнасилване през 1972 г., получи 19 милиона долара
Свят |Станислава Симидчийска: Брандовете, които не търсят автентичност, ще се изгубят в дигиталния шум
Маркетинг |Ръст на новорегистрираните автомобили у нас
Автомобили |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Хороскоп |Иран атакува Израел, докато САЩ водят преговори за край на войната
Свят |На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
На днешната дата |Шефът на толуправленето: Системата за средна скорост намали нарушителите на пътя три пъти
Общество |Сенатът на САЩ потвърди кандидатурата на Мълин за министър на вътрешната сигурност
Свят |Агенцията за социално подпомагане публикува условията за компенсации заради скъпите горива
България |Последен ден за подаване на заявления за гласуване в чужбина
България |Лидерът Ким Чен Ун предложи създаването на полицейски сили в Северна Корея
Свят |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.