Фандъкова за Втора градска: Няма проблем със защитните облекла
Няма проблем със защитните облекла, но няма да се приемат болни, докато няма капацитет и възможност за това. Това обясни столичният кмет Йорданка Фандъкова, която бе на среща с медиците от Втора градска болница.
"Продължавам да очаквам предложенията от страна на ръководството на болницата. Идеята беше да се подготви болницата като един резерв, защото ситуацията е динамична", обясни тя.
"Искам да са спокойни всички, да имат още търпение. Както виждате не чакат болни на входа. Искаме да сме сигурни, че болницата има капацитет, екипи, оборудване" допълни Фандъкова.
По думите ѝ няма проблем със защитните облекла, всичко това е осигурено.
"Има много лекари, които искат да продължат да работят както сега, но трябва да сме готови да променяме организацията в движение", заяви столичният кмет.
Получих уверение, че болницата ще може да отдели 1 отделение и да приема болни.
Подаването на оставки е лично решение. Мое задължение е да намерим вариант., каза тя във връзка с обявените масови оставки в болницата.
"Нямаме готовност да приемаме болни с коронавирус. Цари тотална дезинформация. Не знаем какво се изисква от нас, защото ни се дава неточна информация", заяви д-р Колева. Според нея болницата изобщо не е подготвена за приемане на заразени с COVID-19 хора.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Френският парламент: Лувърът е пренебрегнал сигурността преди обира през октомври
Любопитно |ЕС към Лондон: Смекчете „червените линии“, ако искате истинско сближаване
ЕС |Още един: Доставчик на кетамин за звездата от „Приятели“ Матю Пери беше осъден в САЩ
Свят |Анкета на King's College London: 15% от британците разчитат на изкуствен интелект за съвети за лечение
Свят |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Премиерът: Тепърва започва същинската работа за набелязване на конкретни мерки с цените
България |Новата динамика на пазара на труда: къде всъщност се разминават очакванията
Икономика |Glovo е ключов фактор за навлизането на електронната търговия в местната икономика
Компании | Advertorial |Приеха на първо четене промените в Закона за защита на потребителите
България |На днешната дата, 14 май. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Нови валежи в следобедните часове
България |Тайната на изключителната креативност
Техники за успех |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.