Българин спечели испанския мотоциклетен пистов шампионат

Никола Мирославов (България, "Метмото ринг рейсинг 16") спечели титлата в клас Moto4 на испанския мотоциклетен шампионат на писта, съобщи БНР.

Българският пилот проведе по перфектен начин второто състезание на пистата "Анхел Нието" в Херес, като Мирославов събра 203 точки в крайното подреждане и завърши с 2 повече от втория Алваро Лукас Естеве и 15 повече от третия Ярослав Карпушин.

Мирославов даде заявка за титлата още в събота, след като в първия старт на пистата "Херес" взе победата и излезе начело в класирането за шампионата. Българинът се движеше с основната група, но в последните обиколки поведе колоната и добави 25 точки в актива си. Така в неделя българинът подходи тактически, за да спечели нужните му за титлата точки. Почти през цялото състезание Мирославов се движеше заедно с основния си конкурент и в края триумфира.Българинът записа 6 победи в Moto4 през сезон 2022, което е и рекорд в шампионата на Испания на писта. През следващия сезон българинът ще кара в Pre Moto3.