България завърши на 30-о място в класирането по медали на Олимпийските игри в Токио

България завърши на 30-о място  в класирането по медали на Олимпийските игри в Токио, предава БНР.

В последния ден ансамбълът ни по художествена гимнастика извоюва историческа победа за страната ни. Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова бяха без конкуренция в многобоя и с общ сбор от 92.100 точки спечелиха отличието, което до този момент България не притежаваше – злато от Олимпиада.

Златни медали в Токио спечелиха също каратистката Ивет Горанова и боксьорката Стойка Кръстева. Със сребро се окичи Антоанета Костадинова в спортната стрелба, с бронзови медали - състезателките ни в борбата Тайбе Юсеин и Евелина Николова. Победител в класирането по медали станаха САЩ (39 златни, 41 сребърни, 33 бронзови медала), следвани от Китай (38, 32, 18) и домакините от Япония (27, 14, 17).