Бюджетът на Зимната олимпиада е 2,4 млрд. долара

Политика за бисквитки

Бюджетът за провеждането на състезанията от Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг от 9 до 25 февруари е 2,4 млрд. долара. Това съобщи президентът на Международния олимпийски комитет Томас Бах. Той посочи, че всички спортни съоръжения са напълно готови.

"Всички спортни обекти са завършени. Те са изключителни и предлагат най-добрите условия за зимните спортове", коментира Бах, като добави, че вече е поставен един зимен олимпийски рекорд с броя на участващите страни - 92.

Интересът към състезанията в Република Корея е голям, като 78% от билетите за отделните дисциплини са разпродадени.

Президентът на МОК обяви също така, че ще участва в щафетата с олимпийския огън в петък сутринта местно време. Той ще предаде факела на председателя на генералната асамблея на ООН Мирослав Лайчак.

Церемонията по откриването на Зимната олимпиада е в 20:00 часа местно време.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Времето: Ветровито със следобедни валежи
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Футболен хазартен спекулант загуби 1 млн. долара след залог за Испания в мача с Кабо Верде на Световното
Бюджетната комисия одобри на второ четене вдигането на тавана на дълга
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток