Голово шоу в мача Лион – Рома

Истинска наслада за футболните фенове бе първият осминафинален двубой от Лига Европа между отборите на Лион и Рома. Двата тима си размениха по едно полувреме, като французите излязоха победители.

Головата фиеста започна още в 8-та минута, когато Мухтар Диахаби даде преднина за Лион. Последва сериозен натиск на гостите от Италия, които успяха да вкарат две попадения до края на полувремето. Техни автори бяха Мохамед Салах в 20-та минута и Федерико Фасио в 33-та минута.

През втората част Лион поде инициативата. В 47-та минута Корантен Толисо изравни резултата. Това окрили домакините, които се хвърлиха да търсят победата. Натискът даде резултат в 74-та минута, когато резервата Набил Фекир вкара за 3:2. Крайното 4:2 оформи Александър Лаказет във втората минута от продълженията. Неговият гол може да се бори за един от най-красивите в Лига Европа. От дъгата на наказателното поле, Лаказет засече центрирана топка и с топовен изстрел я прати в скобата на вратата на Рома.