И Арсенал мина под ножа на Солскяер, осма поредна победа за Манчестър Юнайтерд

Манчестър Юнайтед продължава с блестящото си представяне под ръководството на Оле Гунар Солскяер. Снощи „червените дяволи” записаха осма поредна победа, отстранявайки Арсенал на 1/8 финала за ФА Къп.

Манчестър, които бяха гости, нанесоха сериозен удар на „топчиите” през първата част. Те вкараха две попадения в рамките на две минути. В 31-та Санчес откри, а в 33-та Линфгард направи 2:0.

В 43-та Обамеянг намали за 2:1, вдъхвайки надежда на феновете на Арсенал.

През втората част обаче Юнайтед игра стегнато и не позволи на нападателите на домакините да изравнят. В 82-та Манчестър Юнайтед оформи крайното 3:1 с гол на Марсиал.

След срещата Солскяер заяви, че неговият отбор е играл фантастично. "Победихме един от фаворитите и ако искаме да спечелим този турнир ще имаме нужда от няколко фантастични представяния, а тази вечер беше едно от тях. Ще е хубаво в следващия кръг жребият да ни отреди да сме домакини", заяви той.