Иран освободи 709 затворници заради победата над Уелс на световното в Катар

Повече от 700 затворници в Иран бяха освободени след победата на националния отбор на страната по футбол над Уелс с 2:0 на Световното първенство в Катар, съобщи съдебната агенция "Мизан Онлайн", цитирана от "Франс прес".

"Вследствие от специална заповед на шефа на Съдебната власт след победата на националния отбор по футбол срещу Уелс 709 затворници са освободени от различни затвори в страната", се казва в съобщението на агенцията.

Сред тях са и такива, които са "били задържани по време на скорошните протести".

Властите в Иран арестуваха повече от 2000 души по време на протестите, които започнаха на 16 септември след смъртта на 22-годишната Махса Амини, която бе арестувана заради това, че е нарушила стриктния код на обличане за жените в ислямската република.

Преди два дни Иран нанесе убийствен удар срещу Уелс, вкарвайки два гола в рамките на 3 минути дълбоко в продължението на мача между двата отбора в Група B на Мондиал 2022. Рухбех Чешми и Рамин Резаян вкараха две попадения в 98-ата и 101-ата минута на двубоя.