Коби е един от осемте финалисти за баскетболната „Зала на славата“

Политика за бисквитки

Петкратният шампион на НБА Коби Брайънт, легендата на Ел Ей Лейкърс, който почина миналия месец в хеликоптерна катастрофа, попадна сред осемте финалисти за баскетболната „Зала на славата“.

Брайънт, 18-кратен участник в „Мача на звездите“, се очаква да попадне сред безсмъртните в спорта на церемонията в Спрингфийлд, Масачузетс. Обявяването на влезлите в „Залата на славата“ ще стане на 4 април в Атланта, а церемониите в Спрингфийлд – между 28-30 август.

Сред останалите баскетболисти, попадащи за първи път сред финалистите, са 15-кратният участник в „Мача на звездите“ и трикратен „Най-полезен играч“ в НБА финалите Тим Дънкан, 15-кратният участник в „Мача на звездите“ и деветкратен избор в „Най-добрия дефанзивен тим“ в НБА Кевин Гарнет, и десеткратната участничка в „Мача на звездите“ и четирикратна олимпийска шампионка Тамика Кечингс.

Предишни финалисти с още един шанс включват колежанските треньори Ким Мълки, Барбара Стивънс, Един Сътън и двукратният шампион Руди Томянович. Трагичната смърт на Брайънт на 41-годишна възраст, заедно с 13-годишната му дъщеря Джана и още седем други души, повлия на селектираните за „Залата на славата“.

 „Знаехме, че този клас има потенциала да бъде един от най-историческите за всички времена. Смъртта на Коби Брайънт ни остави в състояние на дълбока скръб и сме горди да почетем неговото наследство, като отдадем почит и на останалите седем лица, които значеха толкова много за нашия спорт. Поздравяваме нашите финалисти и тези, които ги подкрепиха по време на техните кариери. Очакваме с нетърпение да разкрием Клас 2020 на Финалната четворка в Атланта“, сподели президентът на „Залата на славата“ Джери Коланджело.

 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Франция ще строи шест нови АЕЦ
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%