„Лудогорец” е в групите на Шампионска лига

„Лудогорец” е в групите на Шампионска лига

„Лудогорец” се класира за втори път в груповата фаза на Шампионска лига. Българският шампион завърши 2:2 като гост с „Виктория” (Пилзен) в плейофите на най-комерсиалния футболен турнир и с общ резултат 4:2 продължава в следващата фаза на турнира.

Мачът не започна по най-добрия начин за „орлите”, които получиха гол още в 7-та минута. Негов автор беше Михал Дуриш, който засече центриране от корнер.

В 17-тата минута обаче Върджил Мисиджан вкара изключително важен гол за „Лудогорец”. Това направи задачата за домакините почти непосилна, тъй като те се нуждаеха от още три гола.

Все пак в 64-та минута Алес Матею вкара второ попадение за „Виктория”. Това надъха чехите, които се хвърлиха в нападение да търсят чудото, но вместо да вкарат получиха още един гол. Крайното 2:2 оформи Клаудиу Кешеру в продълженията на мача.

Така „Лудогорец” си осигури участие в груповата фаза на Шампионска лига, а съперниците на българския шампион ще станат ясни в четвъртък

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Военни в Бенин обявиха отстраняване на правителството и на президента
Китай и Русия проведоха трети съвместни противоракетни учения
Съд в САЩ разпореди на Министерството на правосъдието да разсекрети материали по „делото Епстийн“
Шефът на ЕК Фон дер Лайен и канцлера Мерц не успяха да осигурят съгласие на Белгия за руските активи
Премиерът: Евромонетите ще носят български национални символи и ще платежно средство в цяла Европа
Индия: Няма издадена препоръка за спиране на финансирането за чиста енергия
Скромните лидери са най-ефективни
Андрюс Кубилюс: Европа трябва да предложи собствен мирен план за Украйна