Лудогорец се окичи с осма поредна шампионска титла

Доминацията на Лудогорец продължава. “Орлите” се наложиха категорично с 4:1 над Черно море в мач от последния кръг на шампионата.
В десетата минута на двубоя Димо Бакалов откри резултата в полза на домакините. Само 13 минути след това Черно море са добра до изненадващо изравняване. Родриго центрира отдясно, а в наказателното поле оставеният непокрит Жоржиньо засече от въздуха за 1:1.
В 33-ата минута отборът от Разград си върна преднината. Грешка на Патрик Андраде, който подари топката на Якуб Шверчок. Полякът се възползва хладнокръвно и от съвсем близка дистанция вкара за 2:1.
Шест минути преди края на първата част Пламен Илиев спаси вратата си от второ попадение. Стражът на българския национален отбор демонстрира добър рефлекс при удар на Мирослав Енчев след изпълнение на ъглов удар.
През втората част по-силната игра на шампионите продължи и в 58-ата минута авансът на Лудогорец стана две попадения. Швиерчок с глава се разписа за втори път във вратата на варненци след центриране от корнер и асистенция на Козмин Моци.
В 71-ата минута Шверчок оформи своя хеттрик и крайното 4:1 след асистенция на младия Доминик Янков, който влезе като резерва след почивката. Черно море завърши сезона на пето място с 52 спечелени точки.
По този начин отборът от Разград продължава шампионската си серия, започнала с влизането на отбора в елита през сезон 2011/12.
Тимът бе лидер в първенството през цялата 2019-а, но с няколко грешни стъпки позволи на ЦСКА да се надява на друг развой до последния кръг. В него обаче Лудогорец не постави под съмнение победата си, която освен титлата, гарантира на отбора и поредното участие в Шампионска лига. В крайното класиране за сезона Лудогорец завърши със 79 точки, с една пред втория ЦСКА. Черно море финишира кампанията на пето място с 52 точки.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Цитат на деня
Цитат на деня |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.