Манчестър Юнайтед с впечатляващ обрат срещу Кристъл Палас

Кристъл Палас и Манчестър Юнайтед направиха изключителен мач. Двата отбора търсиха победата през всичките 90 минути, превръщайки двубоя в Дерби.

Лондонският отбор изненадващо поведе с Андрос Таунзенд в 11-та минута.  Юнайтед се хвърлиха яростно да търсят попадение, но по-чистите положения бяха пред Палас.

На почивката мениджърът на „червените дяволи” Жозе Моуриньо подсили нападението, пускайки Рашфорд. Това вдигна оборотите още повече, но вместо изравняване Манчестър Юнайтед допусна второ попадение. Негов автор беше Патрик ван ААнхолт.

Голът не сломи гостите. Те вдигнаха още повече оборотите и в 55та минута Крис Смолинг намали на 2:1. Това даде необходимия хъс на Юнайтед, които стигнаха ди изравняване с гол на Лукаку в 76-та минута.

Герой за Манчестър се превърна Неманя Матич, който в добавеното време вкара много красив гол извън рамките на наказателното поле.

Така с тази победа Манчестър Юнайтед запази второто си място пред Ливърпул. Кристъл Палас влезе в зоната на изпадащите.