Неймар подобри 45-годишен рекорд

Неймар подобри 45-годишен рекорд

Бразирският нападател Неймар вкара първия гол за Пари Сен Жермен в мача с Бордо, който завърши 2:2. Това беше първа среща в лигата през този сезон, който парижани не спечелиха. Но за Неймар голът имаше важно значение.

С точния си удар той увеличи личната си статистика - 30 гола в 32 мача в първенството на Франция, което е най-добро постижение за резултатност от 45 години насам.

Предишното постижение е на вечния голмайстор на френския футбол - аржентинецът Делио Онис, който бележи за Монако. През 1973/1974 година Онис вкарва 26 гола в 38 мача, а серията му продължава през следващия сезон 1974/1975, когато се разписва 30 пъти в 38 срещи.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

План за бедствия: Японските власти предупредиха 723 общини да се готвят за „мегаземетресение“
Асен Василев: Ние предложихме Барбутов на Васил Терзиев
Тръмп поиска незабавна оставка на управителя на Фед Джером Пауъл
Темите за "езика" и "македонската идентичност" са напът да отпаднат от доклада на ЕП за РСМ
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Зеленски: Преговорите между Киев и Вашингтон за американска военна помощ продължават
Австралия отне визата на рапъра Кание Уест заради песен в прослава на нацизма
Утре по обед гласуват третия вот на недоверие към правителството