Реал Мадрид крачка по-близо до финала в Шампионска лига

Реал Мадрид победи като гост Байерн Мюнхен с 2:1 в първи полуфинален мач на Шампионска лига.

Баварците започнаха срещата по-уверено, създавайки доста положения пред вратата на Реал, но късметът не беше на тяхна страна. Байерн загуби двама от най-важните си играчи заради контузии. Принудително бяха заменени Робен и Боатенг. Това обърка стратегията на немската машина, но въпреки това успяха да вкарат първи гол. Точен беше Йошуа Кимих в 27-та минута.

Реал успя да отговори с попадение на Марсело в 43-та.

През втората час и двата отбора имаха шансове за гол, но късметът се усмихна на Реал, които вкараха втори чрез Марко Асенсио в 56-та минута.

Въпреки последвалия натиск Байерн не успя да изравни и ще се надява на по-добър развой в Испания след седмица.