Съотборник счупи носа на вратаря на Иран, Англия засипа азиатската страна с дъжд от голове

Вратарят на Иран Алиреза Бейранванд бе принуден да напусне със счупен нос на срещата с Англия от финалите на Световното първенство по футбол в Катар. Бейранванд се сблъска със съотборник и настоя да продължи въпреки кръвта, която шурна от носа му. Малко по-късно обаче се наложи да бъде заменен. Междувременно националите от Острова засипаха с дъжд от голове Иран. Малко след средата на второто полувреме резултатът беше 5:1 в полза на Англия.

Първия си гол за националния отбор вкара 19-годишният Джъд Белингам, който отбеляза след хубав удар с глава в 35-ата минута. В 43-ата Букайо Сака вкара с хубав шут, след като топката бе отклонена. После Рахим Стърлинг засече центриране отдясно и увеличи аванса на англичаните. В 62-ата минута Сака вкара втория си гол, а само 3 по-късно Мехди Тареми счупи нулата за Иран. Грешката бе на Хари Магуайър, който претендираше, че е ударен в лицето, а после бе заменен. Секунди след като се появи на терена, асът на "Манчестър Юнайтед" Маркъс Рашфорд вкара петия гол за Англия. В крайна сметка отборът на Англия разгроми националният отбор на Иран в мач от първия кръг на груповата фаза на Мондиал 2022 в Катар. Срещата се проведе в Доха, на стадион "Халифа" и завърши с краен резултат резултат 6:2 в полза на Англия.